Szanowni Państwo,

od 2 stycznia 2018 roku rekordy bibliograficzne zgodne z zasadami RDA w polu 040 w podpolu $e należy oznaczyć kodem "rda" (wraz z podpolem $b). Jeżeli z jakichś powodów dokumenty nie mogą zostać opracowane zgodnie z nowymi zasadami, to w okresie przejściowym dopuszcza się katalogowanie wg dotychczasowych zasad. Szacujemy, że okres przejściowy nie będzie trwał dłużej niż miesiąc. O zakończeniu okresu przejściowego zostaną Państwo powiadomieni odpowiednio wcześniej.
Nie wprowadzamy obowiązku dostosowywania "starych" rekordów bibliograficznych do wprowadzanych zmian. Jeżeli jednak bibliotekarz będzie wprowadzał takie poprawki do rekordów bazowych w bazie NUKAT, to powinien rekord zmodyfikować kompletnie oraz dodać podpole $e z kodem "rda" w polu 040 (wraz z podpolem $b).
Kompletną listę określeń stosowanych w podpolach $e pól 100, 110, 700 i 710 oraz opis ogólnych zmian w rekordach bibliograficznych dla dokumentów innych niż książki, wraz z przykładami umieściliśmy w bazie ustaleń
w której dodaliśmy kategorię RDA - rekordy bibliograficzne
Na naszej stronie
umieściliśmy także nagranie z webinarium konsultacyjnego z dnia 20.12.2017 wraz z prezentacjami (w formacie pdf), które wówczas pokazywaliśmy (oprócz skanów problematycznych książek, których dokładne omówienie znajduje się wyłącznie w filmiku). Zachęcamy do pobrania i zapoznania się z tym materiałem.
Życzymy Państwu Szczęśliwego Nowego 2018 Roku i owocnego wdrażania zasad RDA.
Zespół Centrum NUKAT

Serdeczne życzenia radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2018!

składa

Ewa Kobierska-Maciuszko wraz z zespołem Centrum NUKAT BUW

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że bufor nie będzie przetwarzany z dnia 31 października na 1 listopada. W pozostałe dni - bufor przetwarzany jest normalnie.

Pozdrawiamy serdecznie

Zespół NUKAT

 

Szanowni Państwo,

 W związku ze zbliżającymi się dniami wolnymi od pracy w okresie świątecznym przekazujemy Państwu plan przetwarzania bufora bazy NUKAT. Jednocześnie przypominamy, że od stycznia rozpoczynamy katalogowanie wg nowego formatu MARC21 rekordu bibliograficznego dla książki.

 


Z serdecznymi pozdrowieniami

Zespół NUKAT

 

 

 

Jesteś molem książkowym? Sprawdź się w naszym quizie!
Znajdziesz go na stronie naszego katalogu w górnym lewym rogu.

Zapraszamy do wspólnej zabawy - pracownicy Centrum NUKAT

logo

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa

(+48) 22 55 25 351

(+48) 22 55 25 330

nukat@uw.edu.pl

© 2016 NUKAT. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka cookies | Mapa strony