Szanowni Państwo,

Jak co roku organizujemy jesienną akcję sprawdzania zgodności baz lokalnych z bazą NUKAT. Pragnąc sprawnie przeprowadzić tegoroczną akcję, mimo rosnącej liczby bibliotek uczestniczących w porównaniu, przygotowaliśmy dla Państwa stronę FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane nam pytania z tego zakresu https://centrum.nukat.edu.pl/pl/komunikaty/250-porownanie-numerow-kontrolnych oraz graficzną instrukcję umieszczoną na http://centrum.nukat.edu.pl/pl/statystyki w zakładce Zgodność baz lokalnych z bazą Nukat (login i hasło jak do naszych pozostałych materiałów na stronie) .

Jednocześnie przypominamy, ze porównanie dotyczy zarówno rekordów bibliograficznych jak i khw i ma na celu:

  • ujawnienie brakujących rekordów,
  • sprawdzenie aktualności istniejących
  • wskazanie tych, których już nie ma w bazie NUKAT, więc powinny zostać usunięte i zastąpione innymi w katalogach lokalnych.

Oznacza to że porównanie rekordów khw obejmuje zarówno rekordy dla haseł formalnych jak i rekordy dla haseł przedmiotowych - zgodnie z zadeklarowanym wcześniej przez biblioteki, stosowanym językiem haseł przedmiotowych. Prosimy zatem o sprawdzenie czy prawidłowa jest informacja o stosowanym przez Państwa języku haseł przedmiotowych prezentowana na naszej stronie http://centrum.nukat.edu.pl/pl/biblioteki (zakładka Więcej informacji).

Przypominamy również, że wykaz i wyniki wszystkich dotychczasowych porównań (począwszy od roku 2005) znajdują się na stronie http://centrum.nukat.edu.pl/pl/statystyki w zakładce Zgodność baz lokalnych z bazą Nukat (login i hasło jak do naszych pozostałych materiałów na stronie) .

Porównanie będzie zorganizowane podobnie jak w poprzednich latach. Będziemy prosić  Państwa o zarejestrowanie się poprzez poniższy formularz i przygotowanie dwóch wykazów zgodnie z podaną w załączniku instrukcją. Jednocześnie przypominamy, że kontrola zgodności  przeprowadzona będzie w oparciu o dane NUKAT z godz. 6:20 w dniu zadeklarowanym przez biblioteki, czyli po nocnym przetworzeniu bufora i przed rozpoczęciem pracy administratorów NUKAT. Oznacza to, że pliki powinny być wygenerowane w dniu porównania po załadowaniu codziennych aktualizacji do baz lokalnych.

Na życzenie bibliotek możliwe będzie (tak jak dotychczas) zamówienie w Centrum NUKAT aktualnej wersji wskazanych rekordów bibliograficznych oraz khw. Ale będzie ona dostępna dopiero po porównaniu baz.

Przypominamy również, że niezależnie od zaplanowanego na jesień porównania, mogą Państwo sami sprawdzić poprawność skopiowanych danych w oparciu o przygotowywane w Centrum Nukat pliki kontrolne. Pliki te znajdą Państwo na naszym serwerze ftp w  podkatalogu sobota (pliki pokazują stan bazy Nukat na piątek 6.00 rano).

Ewentualne  pytania w sprawach organizacyjnych prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , a w sprawach technicznych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając jako temat listu „Porównanie numerów kontrolnych SYMBOL BIBLIOTEKI”.

 

Z pozdrowieniami
Zespół Centrum NUKAT

 

logo

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa

(+48) 22 55 25 351

(+48) 22 55 25 330

nukat@uw.edu.pl

© 2021 NUKAT. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka cookies | Mapa strony | Deklaracja dostępności