OCLC
www.oclc.org

Przekazujemy opisy publikacji z bazy NUKAT do największego międzynarodowego katalogu centralnego – katalogu WorldCat worldcat.org, gdzie mogą zostać wyszukane przez użytkowników z całego świata, a także pobrane przez biblioteki zagraniczne.

Stowarzyszenie Autorów i Wydawców COPYRIGHT POLSKA
www.copyrightpolska.pl

Przygotowujemy wykazy informujące o minimalnej liczbie egzemplarzy zagranicznych książek, druków muzycznych i dokumentów kartograficznych oraz liczbie zagranicznych tytułów czasopism w zbiorach bibliotek współpracujących z katalogiem NUKAT - wykazy te służą jako podstawa wypłacania repartycji (rekompensat dla zagranicznych wydawców za bezpłatne udostępnianie ich wydawnictw przez polskie biblioteki).

VIAF

Virtual International Authority File
viaf.org

Przekazujemy rekordy khw z bazy NUKAT do wirtualnej międzynarodowej kartoteki haseł wzorcowych VIAF. Dzięki VIAF pracownicy oddziałów katalogowania z bibliotek na całym świecie mogą zapoznać się z wariantami nazw używanych w opisach dokumentów w różnych krajach i trafić do odpowiednich narodowych kartotek haseł wzorcowych, skąd mogą pobrać przydatne im dane.

logo

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa

(+48) 22 55 25 351

(+48) 22 55 25 330

nukat@uw.edu.pl

© 2021 NUKAT. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka cookies | Mapa strony | Deklaracja dostępności