Standard RDA - korzyści i problemy związane z jego wdrożeniem

14 października br. Centrum NUKAT BUW zaprasza na spotkanie na temat RDA. Naszymi gośćmi będą m.in.: Gordon Dunsire przewodniczący RDA Steering Committee, Renate Behrens z Biblioteki Narodowej we Frankfurcie, Tomasz Makowski dyrektor Biblioteki Narodowej, Marta Cichoń kierownik Pracowni Teorii i Organizacji Bibliografii Instytutu Bibliograficznego BN, o. Janusz Kaczmarek z Biblioteki Kolegium Filozoficzno-Teologicznego oo. Dominikanów w Krakowie.

Program dostępny tutaj. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych tematem: bibliotekarzy, pracowników nauki, studentów.

Spotkanie odbędzie się w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie ul. Dobra 56/66 w godz. 10.00-15.00.

UWAGA: ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rejestrację w skróconym terminie do 19 września.

Spotkanie jest bezpłatne. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.

 

W dniach 12-14 września w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się XXII Walne Zgromadzenie FIDES.
Centrum NUKAT jest współorganizatorem spotkania. Drugiego dnia obrad zaplanowano Sesję w Centrum NUKAT, w trakcie której będzie okazja by porozmawiać o współpracy z katalogiem centralnym.

Szczegółowe informacje oraz plan spotkania dostępne są na stronie FIDES.

Konferencja "Czasopisma naukowe w bibliotekach - zmierzch czy świt" jest próbą całościowego spojrzenia na problematykę czasopism oraz na nowe funkcje biblioteki z nimi związane. Okazją do zorganizowania wydarzenia są dwa jubileusze:  10 lat działalności Biblioteki UG w nowym gmachu oraz 20 lat od momentu utworzenia na serwerze BUG Centralnej Kartoteki Tytułów Czasopism.

Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 września 2016 r. w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego.

Zobacz stronę konferencji

 

Spotkanie nt. transliteracji i pism oryginalnych odbędzie się 21 listopada 2016 r. w Centrum NUKAT w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Na spotkanie zapraszamy bibliotekarzy systemowych, katalogerów i informatyków z bibliotek naukowych i akademickich (przynależność biblioteki do NUKAT-u nie jest warunkiem uczestnictwa).

Spotkanie poprowadzą: Magdalena Rowińska i Agnieszka Kasprzyk.

Program spotkania

Formularz rejestracyjny

Rejestracja zostanie zamknięta 4 listopada.

 

logo

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa

(+48) 22 55 25 351

(+48) 22 55 25 330

nukat@uw.edu.pl

© 2021 NUKAT. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka cookies | Mapa strony | Deklaracja dostępności