Szanowni Państwo,
na Konsultacjach 13 kwietnia  https://centrum.nukat.edu.pl/.../239-konsultacje-13-04-22 zaprezentowaliśmy projekt nowego obszaru roboczego, w którym możliwa będzie weryfikacja poprawności rekordów bibliograficznych i rekordów khw wprowadzanych do bazy NUKAT.
Od dzisiaj (28 kwietnia) jest już możliwe korzystanie z nowego obszaru roboczego/bufora oraz funkcji sprawdzania poprawności rekordów przed przesłaniem do bazy NUKAT. Znajduje się on na stronie Centrum NUKAT w zakładce Warsztat pod nazwą: Nowy obszar roboczy/Walidator https://warsztat.nukat.edu.pl/bufor/rekordy-bibliograficzne (nie jest potrzebne logowanie!). Jest również dostępny ze strony głównej NUKAT: https://centrum.nukat.edu.pl/pl/  W obu przypadkach zostawiliśmy dostęp do starej wersji obszaru roboczego, którą planujemy zachować do 9 maja.
Nowa wersja obszaru roboczego ma rozbudowane kryteria wyszukiwawcze, w tym wyszukiwanie pełnotekstowe oraz funkcję sprawdzania rekordów przez przesłaniem do bazy NUKAT. Zachęcamy do wykorzystania nowych kryteriów  wyszukiwania, ale głównym celem nowego obszaru roboczego jest sprawdzenie poprawności rekordów (przycisk: Sprawdź rekord). Funkcję tę wprowadzamy z myślą o usprawnieniu procesu zatwierdzania rekordów i wyeliminowania potencjalnych błędów przed wysłaniem rekordów do bazy NUKAT, co niewątpliwie leży w naszym obopólnym interesie.
Prosimy o zgłaszanie nam uwag i postulatów związanych z funkcjonalnościami. Pozwoli nam to na ulepszenie narzędzia.

 

Jednocześnie informujemy, że od 9 maja (poniedziałek) nastąpi zmiana w przetwarzaniu nowych rekordów bibliograficznych. Od tego dnia wszystkim rekordom nowym po nadaniu przez osoby katalogujące statusu Nowy3 i nocnym przetworzeniu bufora bazy NUKAT zostanie automatycznie nadany status Nocn. Rekordy będą pozostawały w tym statusie przez cały kolejny dzień.

 

Przypominamy, że rekordy nadal będą podlegały sprawdzaniu przez warunki Zatrzymany0, dlatego rekordom z usterkami, które nie zostały jeszcze uwzględnione w nowym narzędziu, zostanie automatycznie nadany status Zatrzymany0. Docelowo chcemy umieścić w walidatorze warunki Zatrzymany0 dla rekordów bibliograficznych i khw. Obecna wersja zawiera przeszło 100 warunków, które były obecne w aplikacji używanej przez administratorów Centrum NUKAT oraz przez osoby biorące udział w projekcie Superkorektorzy.

 

Prosimy Państwa o przekazanie tej informacji osobom zajmującym się katalogowaniem w Państwa bibliotece. Potencjał tkwiący w udostępnianym narzędziu zostanie zrealizowany jedynie wówczas, jeśli będzie ono powszechnie wykorzystywane.

 

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami

 

Zespół Centrum NUKAT
logo

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa

(+48) 22 55 25 351

(+48) 22 55 25 330

nukat@uw.edu.pl

© 2021 NUKAT. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka cookies | Mapa strony | Deklaracja dostępności