Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do udziału w corocznym spotkaniu bibliotekarzy systemowych bibliotek współpracujących z katalogiem NUKAT, które w tym roku odbędzie się 8 grudnia 2023, oczywiście w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Szczegółowy program dostępny jest pod linkiem.


W czasie dorocznego spotkania, oprócz informacji nt. prac prowadzonych w bazie katalogu NUKAT, zastanowimy się wspólnie nad przyszłością katalogu oraz nad alternatywnymi rozwiązaniami, które mogą być wykorzystane do jego prowadzenia. Zachowując pluralizm i pozostając w zgodzie z hasłem „mikrofon dla każdego” oddamy głos przedstawicielom firm wdrażających rozwiązania open-source w polskich bibliotekach.


Chcemy, aby przedstawiciele dostawców zaprezentowali możliwości swoich systemów oraz swoje wizje katalogu centralnego, który służyłby bibliotekom nadal chcącym współpracować i współdzielić koszty opracowania dokumentów. Nie zapominamy też o czasie na dyskusję nad zaprezentowanymi rozwiązaniami i ich słabymi stronami. Doświadczenie bibliotekarzy w połączeniu z twórczymi pomysłami informatyków może przynieść świetne rezultaty. Bardzo w to wierzymy.


W drugiej części spotkania zaprezentujemy efekty całorocznych zmian związanych z dostosowaniem zasad do wymagań Biblioteki Narodowej oraz inne projekty, nad którymi obecnie pracujemy. Chcemy także przedstawić Państwu widoki na przyszłość Centrum NUKAT i możliwe działania w roku 2024 i w kolejnych latach, jeśli spełniony będzie warunek jego trwania.


Pytania i wątpliwości związane z udziałem prosimy przesyłać e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Raz jeszcze zapraszamy do udziału i do zobaczenia w BUW!

Z wyrazami szacunku,

Zespół Centrum NUKAT

Szanowni Państwo,

zapraszamy na kolejne konsultacje online, które odbędą się jak zbierze się odpowiednia liczba pytań. Zachęcamy do zadawania nam pytań na stronie https://centrum.nukat.edu.pl/pl/warsztat/konsultacje, na które odpowiemy na wspomnianym spotkaniu

Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy za tak liczny udział w pierwszych powakacyjnych konsultacjach - ponad 260 osób! Jeżeli ktoś jednak nie mógł w nich uczestniczyć, to informujemy, że filmik z nagrania jest już dostępny na stronie https://centrum.nukat.edu.pl/.../289-konsultacje-11-10-2023
Wystarczy się zalogować (tak samo jak do naszych materiałów szkoleniowych) i już można oglądać. Gorąco polecamy!
Szanowni Państwo,
 
jak zapowiadaliśmy na ostatnich konsultacjach (11 października br.) z dniem 23 października 2023 roku wprowadzamy nową listę określeń rodzajów współpracy zgodną ze stosowaną w katalogu Biblioteki Narodowej. Jednocześnie informujemy, że w przypadku modyfikacji rekordów mogą Państwo, ale nie muszą uaktualniać określeń rodzaju współpracy w rekordach. My bowiem (z racji na bardzo dużą liczbę rekordów bibliograficznych do zmiany) nie zdecydowaliśmy się na razie na automatyczną meliorację.
 
Jeśli będą mieli Państwo pytania dotyczące nowej listy, to prosimy wpisywać je do formularza na stronie konsultacji, najlepiej z numerem systemowym rekordu bibliograficznego, którego dotyczy pytanie.
Z poważaniem
Centrum NUKAT
 

 

Szanowni Państwo,
zapraszamy na pierwsze powakacyjne konsultacje, które odbędą się w najbliższą środę 11 października, tradycyjnie o 11.00.
Omówimy na nich pytania, które wpłynęły podczas wakacyjnej przerwy oraz zaprezentujemy ustalenie dotyczące nowej listy określeń rodzajów współpracy stosowanych w podpolu $e pól 1XX i 7XX. Zmiany planujemy wdrożyć jeszcze w październiku, o czym poinformujemy Państwa osobnym mailem. Pod linkiem załączamy projekt ustalenia. Mogą Państwo zapoznać się z nową listą, a w czasie konsultacji odpowiemy na Państwa pytania.
https://drive.google.com/file/d/1yhj_zP_F2FZWuLv2bl-K_NndVx2EqKbL/view?usp=sharing
Do zobaczenia w środę!

Centrum NUKAT

logo

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa

(+48) 22 55 25 351

(+48) 22 55 25 330

nukat@uw.edu.pl

© 2021 NUKAT. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka cookies | Mapa strony | Deklaracja dostępności