Już za tydzień - 10 września 2019 o godzinie 9-tej odbędzie się (ok. 1,5 godzinne) webinarium pt. "Pole 880 – prezentacja graficzna pisma oryginalnego w rekordzie bibliograficznym". Bibliotekarze systemowi współpracujących z nami bibliotek już otrzymali od nas link do rejestracji.

Liczba miejsc ograniczona! Sesja zostanie nagrana a  zarejestrowany materiał zostanie umieszczony na stronie https://centrum.nukat.edu.pl/pl/warsztat/materialy/webinaria .

Serdecznie zapraszamy

              Zespół Centrum NUKAT

Miło nam poinformować, że zakończony został I etap automatycznej melioracji rekordów khw likwidujący łacińskie określenia i skróty.  Objął on 48381 rekordów i w szczególności dotyczył rekordów haseł osobowych, tytułowych i przedmiotowych.
Przechodzimy zatem do automatycznej melioracji uzupełniającej rekordy khw dla nazw osobowych o pola 046, pola 3xx oraz linki do haseł khf i jhp KABA użytych w polach 3xx.
Pozdrawiamy serdecznie
                                   Zespół Centrum NUKAT

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że w tym roku konferencja z cyklu „HINC OMNIA. Zbiory historyczne, artystyczne i specjalne w bibliotekach oraz innych instytucjach kultury”, organizowana przez Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie, zostanie poświęcona tematyce opracowania zbiorów specjalnych w katalogu centralnym NUKAT. Serdecznie zapraszamy!

Więcej szczegółów na temat tej konferencji znajdą Państwo na stronie: https://konferencje.buw.uw.edu.pl/hincomnia2019/

Serdecznie zachęcamy do lektury „Tytułu Ujednoliconego”, który powraca po dłuższej przerwie: www.tytulujednolicony.pl. Najpierw nieśmiało, jako numer specjalny, naszpikowany ciekawymi, merytorycznymi tekstami, by już jesienią wpaść w swój kwartalny rytm. Szykujemy nową odsłonę naszego magazynu, w czym pomogą nam Państwa wypowiedzi w ankiecie: https://forms.gle/KiLj9ZpcS5kK391S7 Dziękujemy!

Szanowni Państwo,

ze względu na awarię wynikającą z przerwania przetwarzania bufora w ubiegłym tygodniu (co skutkowało koniecznością odtworzenia generowanych  wydruków, maili, statystyk i plików), wydłużył się nam znacznie - i nadal trwa - etap generowania plików dedykowanych dla bibliotek (wg siglum).  Przepraszamy za te opóźnienia i prosimy o wyrozumiałość

Zespół Centrum NUKAT

logo

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa

(+48) 22 55 25 351

(+48) 22 55 25 330

nukat@uw.edu.pl

© 2018 NUKAT. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka cookies | Mapa strony