Serdecznie zachęcamy do lektury „Tytułu Ujednoliconego”, który powraca po dłuższej przerwie: www.tytulujednolicony.pl. Najpierw nieśmiało, jako numer specjalny, naszpikowany ciekawymi, merytorycznymi tekstami, by już jesienią wpaść w swój kwartalny rytm. Szykujemy nową odsłonę naszego magazynu, w czym pomogą nam Państwa wypowiedzi w ankiecie: https://forms.gle/KiLj9ZpcS5kK391S7 Dziękujemy!

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że w tym roku konferencja z cyklu „HINC OMNIA. Zbiory historyczne, artystyczne i specjalne w bibliotekach oraz innych instytucjach kultury”, organizowana przez Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie, zostanie poświęcona tematyce opracowania zbiorów specjalnych w katalogu centralnym NUKAT. Serdecznie zapraszamy!

Więcej szczegółów na temat tej konferencji znajdą Państwo na stronie: https://konferencje.buw.uw.edu.pl/hincomnia2019/

Szanowni Państwo,
informujemy, że od dnia 24 czerwca br. pola 368, 370, 372 i 374 zostały objęte kontrolą Zatrzymany0. W celu zminimalizowania liczby zatrzymywanych rekordów przypominamy o podstawowych zasadach obowiązujących przy wypełnianiu tych pól.

1. Stosowane terminy muszą pochodzić z jhp KABA. Hasła należy wkopiowywać, a nie wpisywać z ręki, aby uniknąć błędów takich jak literówki lub brak kropki na końcu pola.
2. Stosuje się terminy zawierające wyłącznie podpole $a, np.: $a Historycy sztuki. ale nie: $a Sztuka $x historia.

Mamy nadzieje, iż rozszerzenie kontroli nie przysporzy Państwu problemów.
Z pozdrowieniami

Zespół Centrum NUKAT

Szanowni Państwo,

ze względu na awarię wynikającą z przerwania przetwarzania bufora w ubiegłym tygodniu (co skutkowało koniecznością odtworzenia generowanych  wydruków, maili, statystyk i plików), wydłużył się nam znacznie - i nadal trwa - etap generowania plików dedykowanych dla bibliotek (wg siglum).  Przepraszamy za te opóźnienia i prosimy o wyrozumiałość

Zespół Centrum NUKAT

Szanowni Państwo,

przekazujemy Państwu plan przetwarzania bufora bazy NUKAT w 25 tygodniu br., w którym wypada święto Bożego Ciała.

Z pozdrowieniami

Zespół Centrum NUKAT

 

 

logo

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa

(+48) 22 55 25 351

(+48) 22 55 25 330

nukat@uw.edu.pl

© 2018 NUKAT. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka cookies | Mapa strony