Szanowni Państwo,
tak jak zapowiadaliśmy - w poniedziałek 9 maja nastąpi zmiana w przetwarzaniu nowych rekordów bibliograficznych. Od tego dnia wszystkim rekordom nowym po nadaniu przez osoby katalogujące statusu Nowy3 i nocnym przetworzeniu bufora bazy NUKAT zostanie automatycznie nadany status Nocn. Rekordy będą pozostawały w tym statusie przez cały kolejny dzień.
Od tygodnia mają Państwo możliwość korzystania z nowego obszaru roboczego/bufora oraz funkcji sprawdzania poprawności rekordów przed przesłaniem do bazy NUKAT znajdującego się na stronie Centrum NUKAT w zakładce Warsztat pod nazwą: Nowy obszar roboczy/Walidator https://warsztat.nukat.edu.pl/bufor/rekordy-bibliograficzne (nie jest potrzebne logowanie!). Jest również dostępny ze strony głównej NUKAT: https://centrum.nukat.edu.pl/pl/  W obu przypadkach zostawiliśmy dostęp do starej wersji obszaru roboczego, którą planujemy zachować do 9 maja.
Bardzo dziękujemy za wszystkie uwagi dotyczące działania nowego narzędzia i zalecamy korzystanie z niego w codziennej pracy. Potencjał tkwiący w udostępnianym narzędziu zostanie zrealizowany jedynie wówczas, jeśli będzie ono powszechnie wykorzystywane.
W archiwum Konsultacji dostępne jest nagranie, na którym omawialiśmy nowe narzędzie:
Przypominamy, że rekordy nadal będą podlegały sprawdzaniu przez warunki Zatrzymany0, dlatego rekordom z usterkami, które nie zostały jeszcze uwzględnione w nowym narzędziu, zostanie automatycznie nadany status Zatrzymany0.  Zatem jeśli rekord zatrzyma się w tym statusie  to powód zatrzymania należy sprawdzić na stronie https://centrum.nukat.edu.pl/pl/warsztat/zatrzymany0
Docelowo chcemy umieścić w walidatorze warunki Zatrzymany0 dla rekordów bibliograficznych i khw.
Prosimy o sprawdzenia, czy mają Państwo zaktualizowane pliki walidacyjne, aktualne pliki były wysyłane 15 czerwca 2020. Jeśli mają Państwo nieaktualne pliki walidacyjne to do bazy Nukat mogą wpłynąć rekordy z błędami, które utrudnią późniejsze modyfikowanie i kopiowanie rekordów.
Na kolejnych konsultacjach 11 maja omówimy zmianę w zatwierdzaniu nowych rekordów bibliograficznych i odpowiemy na pytania dotyczącego nowego obszaru roboczego/walidatora. Liczymy na Państwa obecność!
 
Prosimy o przekazanie tej informacji osobom zajmującym się katalogowaniem w Państwa bibliotece
Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami
Zespół Centrum NUKAT
logo

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa

(+48) 22 55 25 351

(+48) 22 55 25 330

nukat@uw.edu.pl

© 2021 NUKAT. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka cookies | Mapa strony | Deklaracja dostępności