Szanowni Państwo,
po wprowadzonej w maju tego roku zmianie w przetwarzaniu nowych rekordów bibliograficznych, w październiku 2022 r. planujemy zmianę w zatwierdzaniu nowych rekordów dla nazw osobowych. Wszystkim rekordom nowym z etykietą 100, po nadaniu przez osoby katalogujące statusu Nowy1 i nocnym przetworzeniu bufora bazy NUKAT, zostanie automatycznie nadany status Nocn. Rekordy będą pozostawały w tym statusie przez cały kolejny dzień i w początkowym okresie będą jeszcze podlegały kontroli przez administratorów NUKAT.
Dotyczy to tylko rekordów dla nazw osobowych, a nie rekordów nazwa osobowa.tytuł.
W związku z tymi zmianami uzupełniliśmy narzędzie Nowy obszar roboczy/ Walidator o warunki sprawdzające poprawność rekordów khw (w tym część warunków statusu Zatrzymany0).
Prace nad dodaniem wszystkich warunków Zatrzymany0 dla rekordów khw oraz bibliograficznych trwają.
Narzędzie znajduje się na stronie Centrum NUKAT w zakładce Warsztat pod nazwą: Nowy obszar roboczy/Walidator
Jest również dostępne ze strony głównej Centrum NUKAT: https://centrum.nukat.edu.pl/pl/
Bardzo prosimy o zgłaszanie uwag o dotychczasowym działaniu narzędzia oraz tych związanych ze sprawdzaniem rekordów khw. 
Na najbliższych konsultacjach w dniu 5 października br. zaprezentujemy, jak działa walidator przy sprawdzaniu rekordów khw. 
W archiwum Konsultacji dostępne jest nagranie, na którym omawialiśmy to narzędzie, głównie w odniesieniu do rekordów bibliograficznych:
Zalecamy korzystanie z walidatora w codziennej pracy. Potencjał tkwiący w udostępnianym narzędziu zostanie zrealizowany jedynie wówczas, jeśli będzie ono powszechnie stosowane.
Przypominamy, że wszystkie rekordy nadal będą podlegały sprawdzaniu przez warunki Zatrzymany0, dlatego rekordom z usterkami, które nie zostały jeszcze uwzględnione w nowym narzędziu, zostanie automatycznie nadany status Zatrzymany0.
Zatem, jeśli rekord zatrzyma się w tym statusie, to powód zatrzymania należy sprawdzić na stronie https://centrum.nukat.edu.pl/pl/warsztat/zatrzymany0

 

Liczymy na Państwa obecność na najbliższych konsultacjach (5 października) i prosimy o przesyłanie pytań i uwag dotyczących działania walidatora.
 
Prosimy o przekazanie tej informacji osobom zajmującym się katalogowaniem w Państwa bibliotece
Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,
Zespół Centrum NUKAT
logo

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa

(+48) 22 55 25 351

(+48) 22 55 25 330

nukat@uw.edu.pl

© 2021 NUKAT. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka cookies | Mapa strony | Deklaracja dostępności