Szanowni Państwo,

zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu dedykowanym osobom rozpoczynającym pracę w bazie NUKAT w oprogramowaniu Virtua.

W szkoleniu mogą wziąć osoby, które znają format MARC21 rekordu bibliograficznego dla wydawnictwa zwartego i umieją zastosować go w praktyce.

Celem szkolenia nie będzie nauka formatu MARC21, ale podstawy pracy w systemie Virtua i zapoznanie uczestników z procedurami obowiązującymi we współpracy przy wprowadzaniu danych do bazy katalogu centralnego NUKAT.

Przedstawione zostaną ogólne zagadnienia związane z budowaniem rekordów kartoteki haseł wzorcowych i tworzeniem opisów bibliograficznych dokumentów w bazie katalogu centralnego.

W trakcie szkolenia korzystać będziemy z informacji zawartych w materiałach audiowizualnych udostępnianych na stronie Centrum NUKAT (https://centrum.nukat.edu.pl/pl/warsztat/materialy/materialy-audiowizualne - dostęp dla użytkowników po zalogowaniu). Dodatkowo zaprezentowane zostaną narzędzia informatyczne przygotowane przez Centrum NUKAT, a dedykowane do codziennej pracy katalogera.

Szkolenie obowiązkowe jest dla przedstawicieli bibliotek zmieniających tryb współpracy z biernej na czynną.  Ich także obowiązywać będzie zaliczenie szkolenia i uzyskanie certyfikatu.  Pozytywne zaliczenie szkolenia uprawnia do wprowadzania danych do bazy NUKAT.

Pozostałe osoby chcące uczestniczyć w szkoleniu mogą dołączać w dni, kiedy będą zainteresowane prezentowanym tematem (szczegółowy plan w załączeniu). Mogą również samodzielnie przejrzeć materiały do szkolenia, które znajdują się na specjalnie przygotowanej witrynie szkoleniowej.

Szkolenie prowadzone będzie w trybie online na platformie Zoom - link do szkolenia zostanie udostępniony w czwartek (2 marca)

Każdego dnia obowiązywać będzie ten sam link.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych bibliotekarzy.

Z wyrazami szacunku,