Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do udziału w corocznym spotkaniu bibliotekarzy systemowych bibliotek współpracujących z katalogiem NUKAT, które w tym roku odbędzie się 8 grudnia 2023, oczywiście w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Szczegółowy program dostępny jest pod linkiem.

W czasie dorocznego spotkania, oprócz informacji nt. prac prowadzonych w bazie katalogu NUKAT, zastanowimy się wspólnie nad przyszłością katalogu oraz nad alternatywnymi rozwiązaniami, które mogą być wykorzystane do jego prowadzenia. Zachowując pluralizm i pozostając w zgodzie z hasłem „mikrofon dla każdego” oddamy głos przedstawicielom firm wdrażających rozwiązania open-source w polskich bibliotekach.

Chcemy, aby przedstawiciele dostawców zaprezentowali możliwości swoich systemów oraz swoje wizje katalogu centralnego, który służyłby bibliotekom nadal chcącym współpracować i współdzielić koszty opracowania dokumentów. Nie zapominamy też o czasie na dyskusję nad zaprezentowanymi rozwiązaniami i ich słabymi stronami. Doświadczenie bibliotekarzy w połączeniu z twórczymi pomysłami informatyków może przynieść świetne rezultaty. Bardzo w to wierzymy.

W drugiej części spotkania zaprezentujemy efekty całorocznych zmian związanych z dostosowaniem zasad do wymagań Biblioteki Narodowej oraz inne projekty, nad którymi obecnie pracujemy. Chcemy także przedstawić Państwu widoki na przyszłość Centrum NUKAT i możliwe działania w roku 2024 i w kolejnych latach, jeśli spełniony będzie warunek jego trwania.

Pytania i wątpliwości związane z udziałem prosimy przesyłać e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Raz jeszcze zapraszamy do udziału i do zobaczenia w BUW!

Z wyrazami szacunku,